Erkekler İçin Ofis Şıklığı Önerileri

Erkekler İçin Ofis Şıklığı Önerileri

07 Ocak 2021

İş dünyasındaki ideal giyim stilini yansıyan bu iki kavram, benzer olmasına rağmen aslında farklılık gösterir. Bu nedenle her iki giyim tarzının da incelikleri iyi bilinerek ofis şıklığı konusunda etkili çözümler üretilir. Bu çözümler sayesinde gün boyunca konforlu ve rahat hisseden erkekler hareket özgürlüğü yaşayarak çok daha canlı ve atik olur. Aynı zamanda şık ve modern çizgileri üzerinde taşıdıkları için iş ortaklarının ve iş arkadaşlarının gözünde iyi bir imaja sahip olur.   

Business Casual İçin En Çok Tercih Edilen Kombinler 

Ofis ortamında modaya ve trendlere uygun giyinmek gerekir. Modern ve şık bir duruş kişiye pek çok avantaj sağlar. İdeal kombinleri nedeniyle özgüveni artan kişiler, işinde çok daha iddialı ve başarılı olur. Bulunduğu ortamda dikkatleri üzerine çekerek mevcut koşulları kendi lehine çevirme konusunda etkili adımlar atar. Bu da ancak business casual konusunda başarılı kombinler oluşturulabilmesi ile mümkün olur.  

Genel olarak profesyonel ama rahat bir tarz olarak ifade edilen bu kavram, iş yerinde sınırsız ve özgür hareket imkanı için konforu sunarken iş ortamına uygun profesyonel bakış açısını da ön plana çıkarır. Bu iki konuda doğru adımları atan kişiler daima şık ve modern görünmenin avantajına sahip olur.  

Blazer Ceketlerle Her Zevke Uygun Kombinler 

Business casual söz konusu olduğunda ilk akla gelen giyim ürünlerinden biri olan blazer ceket, günümüzde oldukça çeşitli modellerle kullanıcıların beğenisine sunulur. Bu da isteyen herkesin kendi tarz ya da stiline hitap eden giyim seçeneklerinkolaylıkla ulaşmasına olanak verir. Kısa ya da uzun kollu gömleklerle bir arada eşsiz bir uyum yakalayan bu tarz ceketler büyük beğeni toplar. Gömleğin rengine ve desenine göre notr ya da koyu renkli bir ceket tercih edebilirsiniz.  

Ofis ortamında daha sade ve baskısız gömlekler ideal olur. Ayrıca soğuk kış günlerinde kadife ceketler ya da tüvit seçenekler de büyük ilgi görür. Profesyonel gösteren ama aşırı kurumsallıktan uzak tutan blazer ceketler ise sezonun en çok tercih edilen ürünlerindendir. Altına ise özellikle slim fit ya da chino model bir pantolon modeli tercih edilebilir.  

Smart Casual ile Business Casual Giyim Tarzı Arasındaki Fark  

Profesyonelliği ve rahatlığı bir araya getiren business casual, benzeri bir tarz olan smart casual giyimden farklılık gösterir. Smart casual giyimde sade ve geleneksel çizgiler yer alır. Ayrıca resmiyetten biraz uzak kalınır. Rahatlığı ve şıklığı aynı anda sunan bu giyim tarzı, iş ve gündelik tarzın harmanlanmış hali olarak da ifade edilebilir. Tek renk ya da çizgili gömleklerin üzerine klasik parçalar tercih edilebilir.  

Ancak bu tarz kombinlerde kravata yer verilmez ve daha gayri resmi bir tarz ortaya çıkarılır. Fazla abartmadan sade ve çağdaş çizgilerin yer aldığı kıyafetlere yönelmek önemlidir. Üzerine blazer bir ceket oldukça güzel durur. Sıcak yaz günlerinde keten, kış aylarında ise yünlü pantolonlar tercih edilerek konfor üst seviyede tutulur. 

1 2
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.