Erkekler İçin Doğru Giyim Önerileri

Erkekler İçin Doğru Giyim Önerileri

16 Kasım 2020

 Gardırobunuzda birçok giyim eşyası olabilir veya sürekli yenilenen koleksiyonlar size çok fazla seçenek alternatifi sunabilir, ancak bazı püf noktaları bildiğinizde önünüzdeki bu geniş seçenek alternatifinden en iyi parçaları seçerek, doğru kombineleri kolayca yapabilirsiniz.

-  Gardırobunuzda mutlaka üzerinize tam oturan, size özel dikilmiş bir takım elbise olmasına dikkat edin.

-   Ayakkabılarınızda farklı renklere ve modellere de yer verin.

-   Kıyafetlerinizi tamamlayacak aksesuarları unutmayın.

-   Farklı renkleri denemekten çekinmeyin.

-   Zamansız parçalara yer verin. Kot pantolon, triko kazaklar gibi.

-   Bulunacağınız ortama göre kıyafetlerinizi şekillendirin.

-   Kurallara ne zaman uyacağınızı veya ne zaman bu kuralları çiğneyeceğinizi bilin.

-   Çanta ve kemer gibi tamamlayıcı aksesuarları iyi seçin.

-   Her zaman planlı olun, hazırlanırken özenli olun.

-   Temiz ve bakımlı olmaya dikkat edin.

-   Vücudunuzu tanıyarak tercihlerinizi ona göre yapın.

Erkekler için doğru giyim önerileri konusunda söylenecek çok şey vardır. Ancak birkaç püf nokta ve deneyerek kendiniz için en iyisini kolaylıkla bulabilir, tarzınız ortaya koyacak doğru alışverişi yapabilirsiniz.

Erkekler için Giyim Tavsiyeleri

Erkek giyiminde trendler çok hızlı değişmese de farklı akımlar sürekli modayı etkilemektedir. Ancak bazı genel kurallara tarz ve stil sahibi görünmek isteyen tüm erkeklerin dikkat etmesi gerekir.

-   Kendinize güvenin. Kıyafetlerinizi güvenle taşıyın.

-   Bakımınıza ve kıyafetlerinize özen gösterin.

-   Ayakkabılarınızı, kıyafetlerinizle uyumlu kullanın.

-   Kıyafetlerinizi seçerken vücudunuzu tanıyarak, tercihlerinizi yapın. Gerektiğinde kıyafetleri daraltın veya bollaştın.

-   Her kıyafet üzerinize tam olarak oturmalıdır.

-   Üst ve alt dengeyi koruyun.

-   Kravat kullanıyorsanız, uzunluğuna dikkat edin. Kravatlar kemer tokasına kadar gelmelidir.

-   Yıpranmış kıyafetleri kullanmayın.

-   Çorapların rengini pantolonunuza uydurun.

-   Moda ve trendleri takip edin ama her zaman size yakışanı kullanın.

-   Gardırobunuzda zamansız parçalara yer verin.

Hangi erkek giyim tarzını tercih ederseniz edin, yeni şeyler denemeyi de asla atlamayın. Stilleri birbiri ile karıştırarak kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. Kaliteli kıyafetleri tercih edin. Kalite her zaman yüksek fiyatlarla doğru orantılı değildir. Araştırmak doğru giyinmenin bir diğer önemli noktasıdır, doğru araştırma doğru alışverişi sağlayacaktır.

Kıyafet Alırken Bunlara dikkat Edin!

Doğru alışveriş yapmak için ilk adım kendinizi tanımak ve çokça da araştırma yapmaktır. Sonrasında tarzınızı ortaya koyacak kaliteli parçaları bulmakta kolaylaşacaktır. Yeni bir kıyafet alırken eski trendleri ve yeni trendleri gözden geçirmeniz önemlidir. Stil sahibi olmak demek her zaman moda olandan ya da yeni akımlardan giyinmek demek değildir. Tarzınıza uygun koleksiyonları olan markaları takip ederek, kendinize uyacak parçaları kolaylıkla bulabilirsiniz.

Alışveriş yaparken planlı olmakta önemlidir. Aldığınız parçaları hangi parçalar ile kombinleyeceğinizi düşünerek alışveriş yapın. Sadece rengini veya desenini sevdiğiniz için kıyafet almak gardırobunuzu doldurmanın dışında işinize yaramayacaktır. Birbirleri ile uyumlu parçalar, farklı kombinler yapmanızda kolaylık sağlayacaktır. Klasik kıyafetlerden de vazgeçmeyin. Bazı kıyafetlerin zamanı veya modası hiç geçmez. Bunlardan sizin tarzınızı yansıtan kıyafetleri mutlaka gardırobunuzda yer verin. Mesela; rahat, özgür sokak tarzını seviyorsanız, deri ceketler veya balıkçı yaka kazaklarınızda farklı renkleri bulundurun.

Alışveriş yaparken tek renge bağlı kalmayın. Mesela, tamamen siyah giyinmek bir tarz olabilir. Eğer tarzınız buysa bile siyahın farklı tonları ile kombin yapabilirsiniz. Renkli giyinmeyi seviyorsanız, canlı renk gömlek veya kazakları, kravat veya aksesuarları kombinlerinizde bir arada kullanın. Kemer ve ayakçılarınızda da uyum sağlayın. Bu parçaları alırken gardırobunuzdaki kombinleri dikkate alın. Ayrıca aksesuar alışverişine de önem vererek, gene kombinleriniz tamamlayacak parçaları tercih edin.

1 2
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.