Erkek Giyimde Renk Uyumu Nasıl Yapılır?

Erkek Giyimde Renk Uyumu Nasıl Yapılır?

07 Aralık 2020

Kusursuz bir şekilde bir araya getirilen renklerle mükemmel bir uyum yakalanır ve istenen stile kolaylıkla sahip olunur. Siz de kendi stilinize uygun kombinler oluştururken renk seçimine titizlikle yaklaşarak kişiliğinize uygun renklerden hoş bir ambiyans yaratabilirsiniz. Özgün ve şık bir görünüme sahip olarak bulunduğunuz ortamda dikkatleri üzerinize çekmeyi başarabilirsiniz. Peki, bu kilit renkler hangileridir, nasıl kombin yapılır?  

Şık ve Modern Kombinlerde Üç Kilit Renk  

Kombinlerinizi yaparken üç farklı rengin önemli olduğunu söylesek de aslında ortada belirli bir renk grubu yoktur. Bu renkleri siz kendiniz tarzınıza göre belirleyerek gardırobunuzun odak noktası haline getirirsiniz.  

Sıklıkla tercih ettiğiniz kıyafetlerin rengine, zevkinize ve tarzınıza bağlı olarak belirleyeceğiniz bu renkler, kombin esnasında işinizi kolaylaştırır. İlk rengi belirlerken bu rengin ana renk olduğunu bilerek hareket etmeniz gerekir. İkinci kilit renk ise bu ana rengi destekleyecek özellikte olmalıdır. İkinci renk ana renkle benzer olabilir ya da doğrudan zıt bir ton olarak seçilebilir. Örneğin; koyu renk pantolon ile açık renk sweat ya da açık renk ayakkabı ile koyu renk pantolon tercih ederek kontrast yaratmanız mümkün olur.  

Üçüncü kilit renk ise kombinlerin belirli yerlerine vurgu yapılması amacıyla seçilir ve çoğu zaman aksesuarlar üzerinde yer alması tercih edilir. Siz de kombinlerinizi yaparken bu üç kilit rengi belirleyerek eşsiz bir uyum yakalayabilirsiniz.  

Kombinlerde Renk Uyumu İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar 

Kombin oluştururken belirlediğiniz 3 kilit renk etrafında ideal bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ancak bu yöntemin uygulanma sürecinde dikkat etmeniz gereken pek çok husus vardır. Bunların başında ise ten renginize göre ana rengi seçmeniz gerektiği gelir. Örneğin; açık renkli bir tene sahipseniz üzerinize giydiğiniz kazağın, tişörtün, sweatin ya da gömleğin rengi teninize oranla koyu tonlarda olmalıdır. Aksi halde solgun ve hasta gibi görünürsünüz. Bu da hoş bir duruş sergilemenizin önünde büyük bir engel olur.  

Bir diğer önemli konu ise aynı renkte parçalarla kombin yapmaktan kaçınmanız gerektiğidir. Bu konuda siyah renk bir istisnadır. Ancak diğer renkler için gerekli olan bu hususa dikkat etmeniz gerekir. Aynı renkleri kullanarak şık görünmeniz oldukça zor olur. Ayrıca gözü çok yormamak ya da aşırı sade olmamak da önemlidir. Eğer üzerinize tek renk bir gömlek giyiyorsanız ceketinizi desenli seçebilirsiniz ya da çizgili ya da kareli bir gömlek giyiyorsanız pantolonunuzu tek renk seçebilirsiniz. Böylece yeterli oranda hareketi kombine katarak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz 

Pantolon, ceket ve gömlek gibi parçaların tamamı sade ve tek renk ise kombininize hareket getirmek için kravatınızı kullanabilirsiniz. Doğru seçim yapıldığında renkler büyüleyici etkisini göstererek sizi bulunduğunuz her türlü ortamda odak noktası haline getirmeyi başarır. 

1 2
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.