Büyük Beden Erkek Giyim Önerileri

Büyük Beden Erkek Giyim Önerileri

13 Kasım 2020

Her sezonda erkek büyük beden kıyafetlerinde seçeneklerde artar. Renk, desen, kumaş ya da tasarım farklılıklarının çoğalması da, büyük beden erkek giyim kombin alternatiflerinin artmasını sağlamıştır. Birçok büyük beden erkek bol kıyafetler giyerek bedenlerini gizlediklerini düşünerek, kendi bedenlerine göre birkaç beden büyük giysileri tercih edeler. Ancak bu bol giysiler, düşünülenin aksine kiloları kamufle edeceğine onların daha fazla ortaya çıkmasına ve dikkat çekmesine neden olur.

Beden yapınız nasıl olursa olsun, yeni bir kıyafet denediğinizde en önemli konu bedeninize uymasıdır. Sadece görünümü, rengi veya tarzı hoşunuza gitti diye kıyafet alışverişi yapmanız gardırobunuzda giyilmemiş kıyafetlerin sayısını arttırmak dışında bir işe yaramayacaktır.

Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçimi

Bedeninizin ölçülerini bilip, vücut yapınızı tanıdığınız zaman kıyafetlerinizi daha kolay seçtiğinizi göreceksiniz. Erkekler yaş aldıkça vücutlarının üst kısmına göre bel ve kalça çevreleri daha genişler. Üçgen tarzı bir şekil alan vücut yapısında, ters etkiye dikkat etmek gerekir. Yani üstte geniş belde daha dar tasarımlar vücudunuza uyumlu olup, kombinlerinizi daha estetik hale getirecektir.

Üçgen vücut yapısındaki erkeklerde, dikey çizgiler vücudunuzun üst kısmını uzun gösterecektir. Yatay çizgileri ise, göğüsten yukarıda ise tercih etmekte fayda vardır. Mesela triko seviyorsanız, büyük beden triko tercihinizde göğüs ve omuzlarda desenler, çizgiler olan modelleri tercih edebilirsiniz. Bu şekilde dar olan üst gövdeyi daha geniş göstererek, göz yanılması ile dengeyi sağlayabilirsiniz.

Bunun tersi de olabilir yani vücut yapınız ters bir üçgen şeklinde olabilir. Omuzlarınız geniş ve bel çevreniz daha dar ise yatay çizgiler dar olan bel çevrenizi genişletmek için yardımcı olacaktır. Özellikle de göğüsten aşağı çizgili tişört veya trikoları tercih edebilirsiniz. Bu tarz vücut yapısındaki erkeklerin dar pantolonlardan uzak durmasında fayda vardır. Büyük beden mont tercihlerinde omuz dolgulu veya sivri yakalı ceketler ise asla tercih edilmemelidir.

Vücut yapınız dikdörtgen şeklinde ise düğmeli gömlekler, kombinlerinizi dengeleyen bir unsur olacaktır. Yatay çizgileri üst gövdeniz boyunca kullanmanızda fayda vardır. Özellikle dikdörtgen bedene sahip erkekler, kruvaze ceketlerden uzak durulması gereken kıyafetler arasındadır. Oval bedene sahip erkeklerde, sıkı belli pantolonları asla tercih etmemelidirler. Önü pileli pantolonlar oturduğunuzda pantolonun hafice genişlemesini sağlayacağından büyük kurtarıcınız olacaktır.

Erkekler İçin Büyük beden Kombin Önerileri

Erkek büyük beden giyiminde koleksiyonlar oldukça geniştir. Klasikten spora, casual giyimden özel gün ve gecelerdeki klasik kıyafetlere kadar geniş seçenek alternatifleri özellikle sayfalarımızda büyük beden erkeklere yönelik sunulur. Büyük bedenlerde farklı parçaların bir arada kullanılması şık kombinlerin yaratılmasını sağlayabilir. Desenli gömlekler ile düz büyük beden mont seçenekleri ya da çizgili büyük beden trikolar ile klasik pantolonları kombinleyebilirsiniz.

Özellikle yelek, büyük bedenler için kurtarıcı bir parça olabilir. Beden yapınıza göre polo yaka ya da sıfır yaka triko kazakları spor pantolonlar kadar klasik pantolonlarla da tercih edebilirsiniz. Klasik gömleklerinizi hareketlendirmek için mont, hırka veya yelek iyi bir seçenek olacaktır.

Seçim yaparken kumaşına ve modeline bakarak içerisinde rahat ettiğiniz kıyafetleri seçmeniz önemlidir. Büyük beden ölçülerinin kolay bulunmaması bu seçimleri zorlasa da Çizgi Triko olarak 3XL’dan 5 XL’a kadar geniş seçeneklere ulaşma imkanı sunuyoruz. Firmamız battal boylarda ise 6 XL ile 8XL arasında beden seçenekleri de sunarak, büyük beden erkeklerin bedenlerine uygun şık kombinlere ulaşmasını sağlar. Çizgi Triko olarak kaliteli giyimin öncüsü olmaya devam ediyoruz.

1 2
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.